Володимир Землянкін прийняв участь у другому етапі I Міжрегіональної конференції «Житлова стратегія Південно-Східного партнерства»

 

Володимир Землянкін прийняв участь у другому етапі I Міжрегіональної конференції «Житлова стратегія Південно-Східного партнерства»
Голова ДОГПОІ «Феміда» Володимир Землянкін прийняв участь у другому етапі I Міжрегіональної конференції «Житлова стратегія Південно-Східного партнерства», яка відбулася в Запоріжжі 22 листопада 2013 року.

 

Даний захід - складова частина проекту «Шлях до успіху. Великі можливості Південно-Східного партнерства Ресурсних Центрів», що реалізовується Асоціацією «Власники житлових будинків Мелітополя» Запорізької області спільно з «Ресурсним Центром ОСББ Донецької області», за фінансової підтримки програми «Громадянське суспільство та належне врядування» Міжнародного фонду «Відродження». Проект проходить під патронатом губернатора Запорізької області та за підтримкою депутатів Запорізької обласної ради Геннадія Шаніна та Костянтина Гургури, депутата Донецької обласної ради Веніаміна Фарберова, Громадських рад при Запорізькій та Донецькій Обласних Державних Адміністрацій, департаментів ЖКГ Донецькій і Запорізькій Обласних Державних Адміністрацій, Донбаської Національної Академії Будівництва та Архітектури,

Засідання круглого столу «Великі можливості Південно-Східного партнерства», відкрив Петро Гончарук, який привітав донецьких колег від імені Олександра Пеклушенка на Запорізькій землі. Наша мета сьогодні - зміцнити партнерські відносини між Запорізьким та Донецьким регіонами. Нам необхідно створити сприятливі умови для організації та подальшого функціонування ОСББ шляхом урегулювання проблемних питань і налагодження діалогу та співпраці з владою, - зазначив Петро Гончарук.

 

Далі модератор заходу Ірина Сінделі ознайомила присутніх з регламентом засідання та процедурою внесення змін в проект резолюції. Було затверджено склад редакційної комісії з доопрацювання проекту резолюції. Вона побажала присутнім продуктивної, корисної роботи спрямованої на консолідацію зусиль щодо розвитку інституції ОСББ.

На протязі 5 місяців реалізації проекту проводився моніторинг найбільш актуальних проблем ОСББ двох регіонів. Про результати цієї діяльності розповів експерт проекту Володимир Даниленко. На думку експерта, найактуальнішими виявленими проблемами є:

- відсутність розуміння, в першу чергу, у представників органів місцевого самоврядування та власників квартир у багатоквартирних будинках про зміст такого поняття, як власність, про мету створення ОСББ, його практичну діяльність, та про ОСББ, як форму реалізації права приватної власності на житло;

- відсутність системної роботи місцевих органів влади та громадських організацій щодо популяризації ОСББ, як форми реалізації права приватної власності на житло;

- невизначеність на законодавчому рівні Порядку участі колишнього балансоутримувача (власника) багатоквартирного будинку у першому капітальному ремонті багатоквартирного будинку після його передачі в управління об'єднанню співвласників;

- неврегульованість механізму поновлення технічної документації на багатоквартирний житловий будинок, втраченої його колишнім балансоутримувачем (власником);

- невиконання органами місцевого самоврядування рішень центральних органів влади, пов'язаних із необхідністю створення нових і підтримки діяльності вже створених ОСББ;

- відсутність дієвої регіональної програми створення та підтримки ОСББ;

- дискримінаційне відношення з боку органів місцевого самоврядування та підприємств-монополістів, надавачів комунальних послуг, до ОСББ та ЖБК в частині штучно створених нерівних умов господарювання та доступу до комунальних послуг;

- низький рівень демонополізації сфери надання послуг з утримання будинків та прибудинкових територій.

 

Максим Шахов, директор департаменту житлово-комунального господарства Запорізької ОДА відзначив, що на сучасному етапі реформування ЖКГ завданням органів виконавчої влади є перехід до сталого розвитку щодо інституту ОСББ та забезпечення можливості спільного, внутрішнього збалансованого функціонування тріади: влада – громада – власник. Беручи до уваги загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства в напрямку збільшення загальної кількості ОСББ, необхідно продовжити роботу щодо підтримки розвитку мережі ОСББ, що сприятиме формуванню ефективного власника житла, покращить процес управління у житловому фонді, створить конкурентне середовище на ринку житлово-комунальних послуг та покращить якість їх надання.

ОСББ — первинна ланка громадянського суспільства, об'єднання людей, метою якого є ефективне обслуговування своєї власності, окреслив в своїй доповіді депутат Запорізької облради, Голова Громадської ради при Запорізькій ОДА, Голова постійної комісії з питань регуляторної політики та підприємництва Олександр Бабіч. Тому перед нами постає важливе завдання консолідувати дії органів державної влади, місцевого самоврядування та лідерів громадських організацій. Це надасть можливість подолати перепони і створити умови, за яких поява ефективного власника житла стане вигідною і для людини, і для держави.

«Організація ефективної взаємодії органів влади, місцевого самоврядування та ОСББ – є запорукою успіху реформи» - цю тезу підтримала в.о. завідуючої сектору реформування та розвитку ЖКГ департаменту ЖКГ Донецької ОДА Ганна Ільченко - тільки об'єднавши зусилля влади та громадськості можна досягти дієвих результатів.

Важлива роль у формуванні інституту ефективного власника житла належить Громадським радам, про актуальні питання взаємодії ОСББ і влади через Громадські ради - розповів голова Громадської ради при Донецькій ОДА Володимир Землянкін. Для досягнення позитивних результатів необхідно докорінно змінити підхід до формування інституції ОСББ. Всю роботу необхідно проводити за участю громадськості - це сприятиме налагодженню системного діалогу органів виконавчої влади з громадськістю, підвищенню якості підготовки рішень з важливих питань державного і суспільного життя з урахуванням громадської думки, створенню умов для участі громадян у формуванні інституції ефективного власника житла. Реформа повинна проводитися за пропозиціями населення, знизу.

Для того, щоб ідеї формування інституції ефективного власника житла мали успіх, необхідні зміна законодавства, створення такої державної політики, при якій би реформування ЖКХ як прямий наслідок мало б створення ОСББ. А правильний, зрозумілий людям інформаційний простір як на державному, так і на місцевому рівні з питань створення та функціонування ОСББ завершило б формування свідомості пересічного громадянина, мешканця комунальної власності щодо можливостей в майбутньому стати співвласником свого житла – висловила свою думку Голова Громадської ради при виконавчому комітеті Запорізької міської ради Катерина Акула.

Своїм баченням подальшого розвитку ОСББ поділиться депутат Запорізької обласної ради Костянтин Гургура - тільки активізація роботи існуючих дорадчих комітетів з питань організації та підтримки ОСББ, спільна робота над розробкою програм сприяння створенню та діяльності ОСББ, їх прийняття та фінансування здатні вирішити проблеми, які перешкоджають розвитку в Україні інституту ефективного власника житла в особі об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Питання, яке турбує кожного: Чи досяжна мета, подолання проблем на шляху створення та розвитку ОСББ? - саме на цьому акцентував увагу присутніх заступник голови Ресурсного центру Донецької області, Сергія Данілейко. Ми всі маємо подібні проблеми з організацією та підтримкою діяльності об'єднань, які є типовими для всіх міст України. Кожен з нас має свій власний унікальний досвід у їх вирішенні. Кожен намагається не шукати причини, чому цього зробить не можна, а шляхи, як їх подолання. Тому наш спільний позитивний досвід у вирішенні цієї проблематики, а також поширення його є запорукою успіху в досягненні нашої спільної мети.

 

Сьогодні в Україні наболіла тема для кожного власника: комунальне або спільне. Хто ще, крім власників, має право розпоряджатися майном будинку? - ці актуальні питання в своїй доповіді освітив заступник голови Асоціації «СЖДМ», експерт проекту Володимир Даниленко. «Системне порушення права власності співвласників багатоквартирних будинків шляхом розпорядження їх майном, отримання при цьому грошових коштів за фактичну оренду майна співвласників, також є випадки, коли органи місцевого самоврядування на своїх сесіях приймають незаконні рішення і вносять будинки до різних реєстрів, списків, оформлюють власність на багатоквартирні будинки в цілому за собою. Ось неповний перелік зловживань які призводять до порушення прав власності та гальмують реформу». Він запропонував рекомендувати органам місцевого самоврядування Запорізького та Донецького регіонів усунути порушення у сфері обліку житлових багатоквартирних будинків щодо переведення їх на позабалансовий облік, що дозволить вирішити цю проблему.

Про спільне подолання проблем дискримінаційного ставлення з боку органів місцевого самоврядування та підприємств-монополістів, розповів - Петров Віталій Павлович - член регіональної ради з питань ОСББ Запорізької ОДА, голова правління "Бердянське житлове об'єднання "

Заступник голови «Ресурсного центру ОСББ Донецької області», голова АОСББ «Молодіжний» Неллі Дашковець зупинилася на проблемах першого капітального ремонту і проблемах його реалізації. Відсутність на законодавчому рівні Порядку участі колишнього балансоутримувача (власника) в першому капітальному ремонті багатоквартирного будинку після його передачі в управління ОСББ, а також відсутність алгоритму оцінки технічного стану будівлі та вартість відновлювального ремонту унеможливлюють реалізацію права отримання фінансової участі колишнього балансоутримувача в першому капітальному ремонті. Вона запропонувала це питання включити до резолюції.

На сьогоднішній день немає альтернативи ОСББ - це реальний інструмент вирішення житлових проблем власників багатоквартирних будинків - про це розповіла Любов Карпенко - голова правління Запорізької обласної громадської організації власників житла «Наш дім», член Громадської ради при виконавчому комітеті Запорізької міської ради. При створенні ОСББ у мешканців будинку змінюється ставлення до свого будинку, вони насправді почувають себе власниками не тільки своєї квартири, а і всього будинку в цілому. Мешканці розуміють, що відповідальність за його технічний стан та стан прибудинкової території треба брати на себе і власними силами спільно їх вирішувати - відзначила вона.

На сьогодні для всіх ОСББ та ЖБК України актуальною залишається проблема прибудинкової території - баченням цієї проблеми поділився з учасниками засідання, голова селищної ради смт Веселе Запорізької області Петро Кияшко - відсутність процедури виділення земельної ділянки на законодавчому рівні, замкнуте бюрократичне коло, унеможливлює оформлення прибудинкової території.

 

Керівник програм із взаємин з міжнародними організаціями «Ресурсного центру ОСББ Донецької області» Борис Кудлай звернув увагу учасників круглого столу на те, що успіх будь-якого підприємства - залежить від уміння взаємодії. Створення діалогового простору між владою та ОСББ - головна місія Ресурсних центрів. У ГО «Ресурсний Центр ОСББ Донецької області» звертаються усі ініціативні групи мешканців, які хочуть створити ОСББ та вже діючі ОСББ, вони мають можливість отримати безкоштовну фахову консультацію юристів щодо створення та діяльності ОСББ. Він запропонував департаментам житлово-комунального господарства та будівництва при обласних державних адміністраціях, врахувати в своїй діяльності пропозиції створення нових Ресурсних центрів та забезпечення фінансової підтримки діючих.

Підсумовуючи дискусію, депутат Донецької обласної ради Олександр Аліпов, зазначив необхідність подальшого осмислення думок, що пролунали під час "круглого столу". Він сформулював деякі ключові тези дискусії, зокрема, необхідність рекомендувати Мінрегіону ініціювати перед КМУ подання запропонованих у резолюції законодавчих ініціатив.

Суть реформ ЖКГ, переконаний він, має бути не лише у проведенні технічних заходів, залученні інвестицій, а, перш за все, у зміні менталітету як пересічних мешканців, так і посадовців, і бізнесу. Необхідно розробити нову методологію цільового фінансування ремонтів, які дозволять застосувати механізми прямого фінансування ОСББ. Потрібна нова ідеологія взаємовідносин у сфері ЖКГ, яка дозволить продемонструвати, що соціально відповідальний бізнес може і має бути партнером публічної влади у вирішенні завдань щодо підвищення якості життєзабезпечення громадян.

Також була висловлена пропозиція рекомендувати Регіональним радам ОСББ провести регіональні кустові з'їзди ОСББ та об'єднати зусилля щодо організації і проведення Першого Всеукраїнського з'їзду ОСББ.

Член національної ради з питань ОСББ при КМУ, голова «Ресурсного центру ОСББ Донецької області» Ігор Захаревич в своїй доповіді відзначив, що визначенні сьогодні проблеми ОСББ притаманні всім регіонам України, по результатам нашої спільної роботи вони увійшли в резолюцію I Міжрегіональної конференції «Житлова стратегія Південно-Східного партнерства» пропоную її підтримати з урахуванням запропонованих пропозицій. Я впевнений, що в подальшому спільними зусиллями громадськості та влади будуть прийматися рішення щодо удосконалення нормативно-правової бази по створенню та належному функціонуванню ОСББ.

Учасники засідання круглого столу ухвалили Резолюцію, яка крім оцінки сучасної ситуації в Україні, містить конкретні пропозиції щодо подальшого розвитку інституції ОСББ спрямованих на вирішення найбільш актуальних проблем.

Під час перебування в Запоріжжі делегати конференції відвідали Історико-культурний комплекс „Запорізька Січ" на острові Хортиця, де ознайомилися з історією та побутом Запорізьких козаків.

 

Метою проекту «Шлях до успіху. Великі можливості Південно-Східного партнерства Ресурсних Центрів» є розвиток механізмів роботи й просування ідеї Партнерства Ресурсних Центрів задля сталого функціонування ОСББ – приоритетного напрямку реформи житлово-комунальної галузі, задля регіонального та міжрегіонального обміну досвідом, підвищення їхньої ефективності та посилення впливу громадськості на вирішення актуальних проблем.

Мета програми «Громадянське суспільство та належне врядування» МФ «Відродження» - сприяти участі об'єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях. Поставленої мети програма досягає через надання допомоги активним організаціям громадянського суспільства, а також через підтримку різних форм громадської самоорганізації.Создан 28 ноя 2013  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Besucherzahler russian women dating
счетчик посещений